Lepší než Bolt? Neporazitelná Hejnová ohromila rekordem 8. 7. 2013, Liberecký deník, str. 20 Sport

08.07.2013 16:37

Paříž – Je lepší než Usain Bolt. Přehnané tvrzení? V podstatě ne. Zuzana Hejnová ohromila svět. Jak to?Vtéto sezoně byste našli jen hrstku atletů, kteří jsou neporazitelní jako ona – a Bolt mezi ně nepatří.

Poslední triumf si česká reprezentantka schovala pro závod Diamantové ligy v Paříži. Její forma bere dech.

Hejnová zlepšila (svůj) tuzemský rekord v běhu na 400 metrů překážek. Sobotní mítink ovládla v čase 53,23 sekundy. Skvělé. „Mám velkou radost,“ řekla bronzová z olympiády.

Londýn jí „nadělil“ medaili, o které tak dlouho snila. Ale až po zisku cenného kovu, zdá se, teprve ukazuje, na co má.Sedm závodů – sedm vítězství. Taková je její letošní bilance. Neuvěřitelné.

Češka navíc po Paříži zvýšila svůj suverénní náskok v čele celkového hodnocení disciplíny v Diamantové lize. Na kontě má 16 bodů a jasně vede před britskou běžkyní Perri Shakesovou­Draytonovou.

„Doufala jsem, že konečně stlačím čas pod 53 sekund, ale i za nový osobní a národní rekord jsem moc ráda,“ uvedla Hejnová, která se přiblížila na dvě setiny letošnímu světovému maximu Američanky Kori Carterové.

„Tento týden jsem dost trénovala, takže byla znát únava. Je dobře, že i v takovém stavu umím běžet rychle. Věřím, že hranice 53 sekund brzy padne. Vítězství si hodně cením, byla tu silná konkurence,“ dodala česká rekordmanka.

Na startu téže disciplíny byla i Denisa Rosolová, jež skončila čtvrtá.Měla radost, vždyť jen o 14 setin zaostala za svým osobním rekordem z loňského mistrovství Evropy, kde vybojovala stříbro.

„Třikrát hurá! Přesvědčila jsem se, že mám na to, běhat rychle, a věřím, že v mých nohách je daleko rychlejší čas. Vyrovnala jsem si druhý nejlepší v životě,“ uvedla.

A další Češi? Nejrychlejší čas v sezoně si zaběhl i čtvrtkař Pavel Maslák. V rychlém závodu (vyhrál Kirani James) byl za 45,13 sekundy pátý.

„Jsem spokojený, jde to stále dolů,“ komentoval své postupné zlepšování v sezoně.

Tyčkař Jan Kudlička skončil druhý, marně útočil na český rekord.

A Usain Bolt? Jamajská star tentokráte vyhrála, i když šlo „jen“ o dvoustovku.