Jsem ve finále mistrovství světa...už jen jeden závod! Londýn, 9. srpna 2017

09.08.2017 09:04

Už mám dva tituly z mistrovství světa. Přidám i ten třetí?

Ahoj všem,

hlasím se Vám zvesela z mistrovství světa v Londýně. A je jasné, proč je mi tak dobře :-) Snad to nezakřiknu.

Zdejší stadion pro mne skoro na den přesně před pěti lety znamenal úžasný milník. Bronz na olympiádě 2012 odstartoval úžasné období skvělých výkonů. Jasně, všichni víte, že jsem prodělala i zdravotní lapálie, ale přesto jsem na letošní šampionát jela jako dvojnásobná vítězka a tedy obhájkyně titulu, což se v historii této kategorie žádné ženě nepodařilo.

Letošek byl pro mne v mnoha ohledech divoký. Trápení s achilovkou, výměna trenéra, návrat k Daně Jandové. A teď jsem tady. Hodně jsme s trenérkou pilovaly výdrž, posledních 100 metrů je zásadních, abych vydržela a dokázala bojovat i na posledních metrech. A opravdu se to vyplácí. Rozběh jsem vyhrála v čase 55,05 s, což znamenalo přímý postup do semifinále. Jsem ráda, že jsem v závěru ušetřila síly a mohla si dovolit poslední metry vypustit.

Hned o den později přišlo semifinále. Bylo docela nabité, ale já si věřila. A pomáhá mi i to, že si průběžně pročítám všechny zprávy a vzkazy, které mi posíláte. Neuvěřitelně mě to nabíjí. A když těsně před mým včerejším během dokázala Bára Špotáková zvítězit v oštěpu a pobíhala kolem s českou vlajkou, tohle prostě lépe načasovat nejde :-) Obrovsky mě to potěšilo a namotivovalo na můj běh.

Řekla jsem o sobě, že jsem černý kůň soutěže. A za tím si stojím. Myslím, že můžu zaútočit zezadu. A je skvělé, že i semifinále, kde jsem běžela s velkými konkurentkami v podobě Američanek Littleové a Carterové, se mi povedlo. Zvítězila jsem v čase 54,59 s, což byl nejrychlejší postupový čas do finále. A přitom jsem závěr opět vypustila. Neuvěřitelně mi to vychází. Myslím, že kromě energie z Vás fanoušků, na mě trochu ulpěla i zlatá smrť Báry. A věřím, že mi vydrží ještě do čtvrtečního finále. Nechci říkat, že jedu jen na zlato, jakákoliv medaile by byla super. Ale když si to všechno sedne jako doposud, tak proč to nemohla být i zlatá? Vím, že na ni mám.

Ale řekněme si to na rovinu, trojnásobná vítězka MS za sebou...to zní až neskutečně, že? A přitom reálně. Už zítra bude jasno. Držte mi, prosím, palce. Už jen jeden závod!