Halovka je hotová, nyní Afrika, Diamantová liga a Zlatá tretra Praha, 29. února 2016

29.02.2016 11:59

Čeká mě další pekelně horká příprava v Africe.

Jak rychle moje halová sezóna začala, tak rychle i skončila. Ale nebojte se, není to kvůli nějakému zranění. V roce, kde je vrcholem sezony letní olympiáda, jsem si jen naordinovala méně startů v hale.

Mám za sebou trojici únorových závodů. Nejprve jsem absolvovala halový atletický mítink ve Stockholmu, kde jsem si zaběhla hladkou čtvrtku. Ale co si budeme povídat, ty překážky mi tam prostě chybí. Naopak těch soupeřek je tam nějak hodně :-) Takže to byly samé strkanice, které mi nakonec překazily relativně dobrý běh. Nakonec jsem skončila třetí časem 53,51. Je to každopádně lepší než vloni. Hned poté jsem se přesunula na další mítink do Glasgow, kde jsem si střihla běh na 800 metrů. Sice jsem loni říkala, že tenhle experiment už nedám, ale to spíš na vrcholných závodech, jako bylo loni halové mistrovství Evropy. Tohle jsem brala tak, že osmistovku běžně netrénuji, dala jsem to prostě z fleku. A vlastně to nebylo tak špatné, i konkurence byla slušná, což člověka vždycky žene dopředu o to víc. Dobrá zpráva je, že jsem nebyla poslední :-) Skončila jsem sedmá a čas 2:03,40 je i můj nový osobák.

Do třetice už jsem startovala na domácí půdě, v nové hale v Ostravě, kde se konalo halové mistrovství České republiky. Tady jsem si opět dala hladkou čtyřstovku a konečně si vychutnala pocit vítězství. Už z úvodního rozběhu jsem měla dobrý pocit, zaběhla jsem ho za 54,19 i s vypuštěným závěrem. V téhle hale se mi opravdu moc hezky běželo. Ještě před závodem jsem si říkala, že finálový čas pod 52,80 by byl super. A nakonec jsem zvítězila v čase 52,34! I když jsem si na vítězství hodně věřila, tento čas je naprosto úžasný. Moc vám děkuji za fandění a mačkání palců, je vidět, že se opravdu hodně snažíte :-)

Mám teď skvělý základ pro přípravu na léto, která mi vlastně začíná už teď. Na další halové závody už se nechystám, naopak v půlce března znovu odlétám do jižní Afriky na soustředění. Další závody, které mne čekají, budou až od května mítinky Diamantové ligy a samozřejmě Zlatá tretra Ostrava. A pak už Rio de Janeiro...