Halové dilema: 400, nebo 800 metrů? Praha, 23. února 2015

23.02.2015 11:06

Čtyřstovka nebo osmistovka? Rozhodnutí nechám na poslední chvíli.

Tak to se povedlo. Na začátku února jsem na halovém mítinku v Linci poprvé běžela závod na 800 metrů a hned takový úspěch? Byl to v podstatě experiment, který se neuvěřitelně povedl. Celou dobu jsem se držela za Lenkou Masnou. Chtěla jsem jí předběhnout, ale zkusila jsem to asi moc brzo, ona se nenechala a mně došly síly. Holt moje nezkušenost na téhle trati byla znát.

Ale doběhla jsem druhá a s časem 2:03,60 minuty jsem maximálně spokojená. Vždyť to bylo jen o pět setin za vítěznou Lenkou, která je v téhle disciplíně prostě jedničkou. A představte si, trenér Dalibor Kupka můj výsledný čas už předem odhadl na setinu přesně. Je vidět, že mě zná!

Tímhle výkonem jsem však dostala do zajímavé situace, kdy řeším dilema pro březnové halové mistrovství Evropy v Praze. I na tuhle trať jsem totiž splnila limit. Takže otázka zní: čtyřstovka nebo osmistovka? No, teď babo raď! Že bych cítila nějakou větší bolest, když jsem běžela o jedno kolečko navíc, se říct nedá. Na čtvrtce jsem sice zkušenější, ale pocitově nyní vede osmistovka.

Před pár dny jsem absolovala ještě halové mistrovství České republiky v pražské Stromovce, kde jsem si zaběhla hladkou čtvrtku. Tu jsem vyhrála v čase 52,76 vteřin. A musím říct, že jsem si po dlouhé době spravila chuť. Vidím, že trénink jde správným směrem a forma stoupá. Už nejsem tak pomalá, jako to vypadalo na začátku a pomalu se to zlepšuje.

Teď mám z toho všeho ale opravdu těžkou hlavu. Opravdu sama nevím, pro kterou trať se mám na halovém mistrovství Evropy rozhodnout. Vždyť už je to za dva týdny! Slíbit však můžu jediné. Ať už to s tím mým rozhodnutím dopadne jakkoliv, chci se dobře připravit. Na kteroukoliv z těchto tratí. Držte mi palce.