Diamantová liga v Londýně: Další český rekord! Londýn, 26. července 2013

26.07.2013 22:58

Rok po olympiádě opět v Londýně.

Do Londýna jsem se vrátila téměř rok po svém bronzovém úspěchu na olympijských hrách. Na svůj osmý letošní závod, pátý se série Diamantové ligy, jsem se velice těšila. Loni jsem si tu užila ovace plného stadionu, ale letos to od 60 000 fanoušků v ochozech hřmělo snad ještě více.

Samotný závod na 400 m překážek byl perfektní, běželo se mi skvěle. Držela jsem si svoje tempo, běžela si svůj závod, a to se vyplatilo. Nejdřív tradiční klidnější rozběh, postupně jsem ale přidávala tempo a závěr už byl můj. Výsledkem byl opět vylepšený český rekord o 16 setin na 53,07s!

Před mistrovstvím světa v Moskvě mi rozhodně na sebevědomí přidal i fakt, že jsem v závodě porazila o šest desetin domácí favoritku Perri Shakesovou-Draytonovou.

Fantazie - celkové vítězství Diamantové ligy v kapse!

Vítězství v Londýně mi přineslo zároveň celkové vítězství v celém seriálu Diamantové ligy

I když seriál „diamantovky“ není ještě u konce, už teď s předstihem se vlastně mohu těšit z celkového prvenství Diamantové ligy, a to je super pocit. Žádná ze soupeřek už mě nemůže překonat, i když triumf musím potvrdit ještě startem v Curychu. Neznamená to ale, že se na dráze budu flákat.

Zároveň mě těší, že jsem se stala teprve třetím českým vítězem Diamantové ligy v historii! Díky tomu jsem se ocitla ve skvělé společnosti Víti Veselého a Báry Špotákové.